Jedno Slovo, Vďaka Ktorému Začnete Vidieť Príležitosti Na Každom Kroku!

2463
0
Share:

Keďže ste si otvorili tento článok, iste sa chcete dozvedieť, ako vidieť príležitosť vo všetkom a na každom kroku.
Ale skôr než na to prídete sami, sa dozviete, čo Vás čaká ak tú vec nezačnete robiť.

Bez pravidelného vykonávania toho „tajného“ slovíčka, sa pripravujete na zlyhanie.
A práve som Vám prezradil aj to tajné slovíčko…

Príprava na zlyhanie?

Ehm, ako sa dá pripraviť na zlyhanie? Veľmi jednoducho!
Dokonca Vám k tomu netreba ani len pohnúť prstom!

V tomto článku prídete na to, ako veľmi dôležitá je príprava, či už v športe, biznise alebo práci. Ak ste na to doteraz ešte neprišli, čítajte pozorne.

Počuli ste už o výroku od Benjamina Franklina?

13950608_1078361908852914_1200938927_o
Ak to vidíte po prvý krát, tak si to prečítajte znova, pretože ja sám nedokážem zdôrazniť dôležitosť týchto slov lepšie, ako citát samotný.


Čo tento citát vôbec znamená?

Počuli ste už niekoho hovoriť o tom, ako čaká na SVOJU príležitosť a ako sa jej chytí a využije ju naplno… hneď, ako sa objaví.?
Ak ste to ešte od nikoho nepočuli, tak buď máte vo svojom okolí ľudí, ktorí nečakajú ale konajú, alebo ľudí, ktorí ani len nečakajú. Najideálnejšia by bola tá prvá varianta, no nie?

3D Render of Santa Morph Man with clock before midnight

Mnoho ľudí často hovorí o tom, ako čakajú na svoj „veľký boom“. Reči typu: „keby som len dostal možnosť/príležitosť, hneď by som ju vzal do rúk a prerazil!“.

Ale myslíte si, že by to bolo naozaj tak? Ak by to prišlo, veríte, že by ste si si to vôbec všimli?


Čo tým chcem povedať ?

Mám na mysli to, že ak tá príležitosť má prísť, nestačí len čakať, musíme na ňu byť aj dostatočne pripravení. No realita je bohužiaľ taká, že väčšina z nás pripravená nie je. A ani sa nechystá byť.

Najväčším zlozvykom ľudí dnešnej doby je rozprávanie o tom, čo BY všetko dali za to, keby sa nejaká príležitosť naskytla. Namiesto práce na tom, aby sa tak aj skutočne stalo, tu máme samé sny a veľké očakávania na príchod Godota (človek, ktorý nikdy neprišiel viz. dielo: Čakanie na Godota).

Tí, ktorí poznajú tajomstvo úspechu majú voči tomuto postoju už veľkú averziu. Vo svojom okolí sa často stretávajú s výrokmi ako „ja si musím počkať na tú správnu chvíľu“ alebo „čakám, kým to príde“.
NIE!
Čakať jednoducho nestačí. Kým Vy čakáte, druhí zatiaľ využívajú všetky možnosti na to, aby si splnili svoje sny a ciele.

 

Tí, ktorí sú aktívni v rozvíjaní a objavovaní svojich možností, vedia, že si tie príležitosti dokážu vytvárať sami, a v tomto procese sa nastavia len na jedno, a to na ÚSPECH.

3D Render of Morph Man on starting blocks

Ak cítiš, že tu nie je mnoho príležitostí klopajúcich na dvere, spýtaj sa sám seba, či sa aj pripravuješ a vyhľadávaš ich tak veľmi, ako o tom rozprávaš.

Jednou vecou, ktorú sa úspešní naučili z oboch strán, a to byť pripravený a nepripravený v tých pravých chvíľach ich života, je tá, že život každému z nás ponúkne len obmedzený počet príležitostí.

…A tie sa už nikdy nemusia vrátiť späť.

Mnohé príležitosti sú „životné“.
Nemôžeme predsa očakávať, že sa nám po našich chybách budú tie isté príležitosti vyskytovať znova a znova. Nie, vyskytnú sa nám len
raz za život

Uvediem príklad…

Mladý študent mohol dostať skvelý nápad – príležitosť a to vytvoriť sociálnu sieť, na ktorej by sa ľudia pravidelne stretávali, písali si medzi sebou a zdieľali svoje novinky zo života. No tým, že na to nebol pripravený, tú príležitosť zahodil. V tej istej chvíli sa jej chopil niekto iný a vytvoril sociánlu sieť menom Facebook. Chalan, ktorý mal nápad skôr, ho nedokázal využiť pretože naň nebol pripravený. A dnes … dnes by už druhý Facebook asi zakládal zbytočne (takáto príležitosť tu bola len raz, už sa nevráti).

To sú príležitosti, ktoré sa ukážu, a ak naň v tom momente nie sme pripravení, tak sa ich chytí niekto iný a nám ostane len jediné… zaťať zuby a prijať to ako príležitosť, ktorá nám ušla pomedzi prsty.

PLANTILLA TRABAJO FREEPIK


Nezáleží na tom, ako veľmi sme talentovaní, skúsení, či vzdelaní vo svojom odvetví.


Dôležitá je
každodenná príprava, práca na sebe, príprava na ďalší krok, ďalší cieľ a ďalší veľký moment, keď to naozaj príde. A to je to dôležité slovo, PRÍPRAVA, pretože nikdy neviete, kedy to príde!

Najviac ľútosti prichádza od ľudí, ktorí mali pred očami mnoho príležitostí, no neboli na ne pripravení.

Či už to bol „spackaný“ pohovor o vysnívaný job, alebo možnosť rozbehnúť podnikanie v niečom, čo dnes beží v plnom prúde, nie je nič horšie ako pocit, že vaše sny boli takmer na dosah, no vyšmykli sa vám pomedzi prsty a to najmä kvôli nedostatočnej príprave.

Poznáte niekoho takého? Alebo ste to zažili sami?

Či už sa pozrieme na život športovca alebo podnikateľa, príprava robí všetky rozdiely, ktoré medzi jednotlivcami sú, v mnohých prípadoch až priepastné.

 

Športovec…

Príprava na hru a študovanie súpera je dôležité pre vaše víťazstvo. Ak nepoznáte silu svojho súpera, vydávate sa na „slepú bitku“ dúfajuc, že vaše schopnosti prevalcujú schopnosti súpera.

Basic RGB

Ozajstní šampióni robia viac, než len to!

Nie sú len zahľadení do svojich schopností.

Študujú svojich súperov, denne venujú hodiny skúmaniu ich predošlých zápasov, v hlave im zároveň prebieha vizualizácia toho, ako zareagujú na súperove pohyby, akcie a rôzne triky…
A to celé kombinujú s dôkladnou každodennou prípravou.

 

 

 

Podnikateľ…

Chystáte sa na stretnutie so zámerom získať investíciu pre váš start-up? A spoliehate sa len na vaše schopnosti a víziu? To bohužiaľ nestačí.

Úspešní podnikatelia tieto veci kombinujú s dôkladným skúmaním a prípravou.

7_TiredBusinessman

Musíte vedieť, kto vlastne vaši potenciálni investori , skôr, než ich začnete presviedčať o tom, ako výhodná pre nich bude táto investícia a čo všetko im to prinesie…

Pravdepodobne sa bez prípravy zameriate na veci, ktoré sú podstatné pre VÁS, nie pre investorov.

Automaticky sa týmto vyraďujete z hry, bohužiaľ.

 

 

Často vieme jednoducho rozpoznať, kto je pripravený a kto nie.
Či je to spíker pred ľuďmi, športovec v zápase, alebo žiak na skúške. Príprava nie je niečo, čo by sme mohli jednoducho odfláknuť.
Prípravu nemôžeme predstierať a ani ju len tak preskočiť.

Pardon… áno, to všetko spraviť môžme v prípade, ak chceme neuspieť.

Zaberie to čas, chce to disciplínu, myslenie, snahu, skúmanie, organizáciu a možno i kúsok meditácie a veľkej koncentrácie, no jedno si musíme pri prekonávaní týchto “prekážok” pamätať…

Je to veľká investícia do seba, do svojho produktu a biznisu.

Ak chcete vytvárať možnosti, zamerajte sa na úspech, chyťte sa svojej príležitosti a už ju viac nepúšťajte!

Je to tak jednoduché, začnite sa pripravovať!
17055-NR4JLV

Na záver…

  • Skôr, než budete vyžadovať investíciu, investujte ako prvý, a to do seba!
  • Venujte sa príprave každý deň, či už čítaním kníh, rozvojom svojich schopností, zručností alebo napríklad zoznamovaniu sa s novými ľuďmi
  • Robte to, čo Vás posunie o krok vpred, nie vzad
  • Nečakajte, ale konajte!

A to je to magické slovíčko ktoré rozdeľuje ľudí na úspešných a neúspešných.
Dôkladnou a pravidelnou prípravou, prácou na sebe, študovaním toho, čo Vás baví a využívaním svojho voľného času na 100%….  sa Vám odrazu začnú „vyskytovať“ príležitosti na každom kroku. Vtip je v tom, že tie príležitosti tu boli aj pred tým, to len Vy
 ste si ich konečne začali všímať!

Ak sa Vám článok páčil, budem rád za každý komentár so spätnou väzbou a takisto za každý SHARE ďalej, pretože je stále mnoho ľudí, ktorí na prípravu vôbec nedbajú. Poďme to zmeniť 😉

Share:

Jedno Slovo, Vďaka Ktorému Začnete Vidieť Prí…

Napísal Jakub Tomeček Čas čítania: 5 min
0