Pravidlo úspechu, ktoré exploduje vašu myseľ

1922
0
Share:

Viete akú zmenu môže urobiť 1 percento denne?!

 

Pred pár dňami som videl obrázok s nadpisom najviac motivačný obrázok na svete a boli tam napísané 2 matematické príklady. Zaujalo to moju pozornosť, nakoľko chápem jednoduchej matematike a páčia sa mi jednoduché myšlienky. Tak som sa tomu prizrel bližšie. A popravde, explodovalo to moju myseľ.

 

najmotivujúcejší obrázok

 

Čo to znamená?

Prvý príklad hovorí, že ak sa každý deň v roku zlepšíte len o 1%, v konečnom dôsledku budete takmer 38 násobne lepší, než na začiatku roku. Zložené úročenie má obrovskú silu. Nie nadarmo sa mu hovorí aj 7 div sveta.

 

Druhý príklad hovorí o tom, že keď každý deň budete zanedbávať svoje schopnosti a nebudete sa rozvíjať, čiže budete upadať iba o trápne 1% denne, tak v konečnom dôsledku sa 38 násobne zhoršíte a zostanú z vašich schopností sotva 3% z toho, čím boli.

 

Každodenný tréning

 

Na tomto príklade nie je čo vytknúť, je pravdivý. Jeden deň v živote človeka zaváži veľmi veľa. A taktiež jeden rok síce ubehne relatívne rýchlo, ale dá sa za neho stihnúť dosť veľa.

 

Pravda je taká, že ak sa v danej schopnosti nezlepšujete, tak sa postupne zhoršujete. Čokoľvek neprecvičujete, tak to postupne zabúdate. Nemáte na výber. Musíte si vybrať, v ktorých schopnostiach sa chcete aktuálne zlepšovať a tie schopnosti do roka a do dňa viete neskutočne vycibriť.

Na druhej strane skúste rok vôbec necvičiť. Aj tím najlepším športovcom by takmer kompletne ochablo svalstvo. Akúkoľvek svoju schopnosť zanedbávate dostatočne dlho, tak ju dočasne stratíte. Spätné učenie bude rýchlejšie, než by ste sa to mali učiť odznova, ale nikdy sa vám nepodarí danú schopnosť udržovať pri rovnakom stupni bez precvičovania.

Skúste rok necvičiť, rok nepoužívať nejaký jazyk, rok nerobiť daný šport, v ktorom ste dobrý. Neviem o veľa športovcoch, ktorí boli na vrchole a po ročnej pauze boli schopní sa tam vrátiť. Skúste rok neprednášať verejne a opäť prídete na pódium roztrasenení ako osika.

 

každodenná drina

 

Preto je dôležité, aby ste si ujasnili, ktoré skills sú vo vašom živote najdôležitejšie a ktoré potrebujete momentálne zlepšovať. Nepoviem vám, aké je obmedzené množstvo schopností, na ktoré sa dá sústrediť, ale čím viac ich bude tým úmerne bude klesať rýchlosť ich zlepšovania.

Avšak, nie je dobré sústrediť sa iba na jednu schopnosť, pretože sa ju nedá precvičovať celý deň a preto by bol zvyšok dňa nevyužitý čas. Preto je dobré diverzifikovať. Ak ste predajca povedzme celý polku dňa zabijete svojou prácou – predajom.

Po práci avšak chcete zapracovať na svojom zdraví, hmotnosti a postave, pretože pri vašej práci ste si vypracovali chlapské tehotenstvo. Po večeroch sa ešte môžete venovať učeniu cudzieho jazyka a svojej priateľke, s ktorou môžete tráviť aj víkendy.

Takto dokážete pracovať priebežne kvalitne na 4 oblastiach svojho života. Nie je to ani veľa ani málo. Dôležité je kontinuálne napredovanie. Nikdy neprestávať, nevzdávať to. Aj tie malé pokroky postupom času urobia obrovské zmeny.

Nikdy by ste neverili, čo všetko dokážete v akomkoľvek športe za 2-3 roky. V podstate v akejkoľvek oblasti. Ak by ste si dneska zmysleli, že idete do niečoho naplno, môžete si byť istí, že o 3 roky budete niekde úplne inde.

 

veľké výsledky

 

Skúste sa každý deň zoznámiť s 1 novým človekom. Za 3 roky to máte vyše 1000 nových kontaktov. Neuveríte, koľko zaujímavých ľudí sa medzi nimi nájde. Alebo napíšte každý týždeň jeden dych berúci článok. Za 3 roky sa stanete leaderom v oblasti, na ktorú píšete, s obsahom pre bežného čitateľa nekonečným. A čo tak knihu na mesiac? Za 3 roky bude odborníkom a za 5 – 10 uznávanou autoritou.

 

Čokoľvek si zaumienite, zamierite na to dostatočný focus a budete na tom kontinuálne pracovať, tak to môžete dokázať. Je to veľmi jednoduchý, krok po kroku a neprestávať. Úspech sa nedosahuje čarovnými formulkami, tajnými trikmi alebo zázračnými stratégiami. Je to len tvrdá práca a trpezlivosť.

Share:

Pravidlo úspechu, ktoré exploduje vašu myseľ

Napísal Richard Harvey Harvan Čas čítania: 3 min
0