Kľúč k úspechu – Nevyjednávajte so svojou mysľou!

1050
0
Share:

Vitajte opäť v novej sérii článkov Inspire! Nebudeme sa trápne ospravedlňovať, že sme na istý čas vypadli z kolobehu, jednoducho sa usaďte a vychutnajte si ešte lepšie a nabitejšie články! 🙂

 

Každý z nás, sa už snažil niečo v živote dosiahnuť. Niekto sa snažil dosiahnuť nejaké výsledky v škole, či v práci, niekto v posilovni a bojových umeniach a zas niekto v umení. Bohužiaľ veľakrát sa stáva, že niekde na polceste za svojím snom zablúdime. Dokonca niekto zablúdi už po prvých dňoch.

Ak by tomu tak nebolo, každý z nás by bol úspešný a vysmiaty ako slniečko. Sme proste ľudia, je to bežné. Náš úspech sa zákonite skrýva presne za našimi strachmi, lenivosťou alebo dokonca bolesťou. Sú to veci, ktoré nechceme robiť. Ktoré by asi ani šialenec nerobil, keby na druhom brehu sa neskrývala nejaká odmena – úspech.

 

Čo robiť keď sa mi nechce

 

Práve tento úspech z nás robí šialencov, čo nám dovoľuje robiť veci, ktoré by sme ináč nerobili. Nikto z nás by asi nedvíhal ťažké činky a nebehal, keby nevedel, že po pár mesiacoch tvrdej driny zmiznú tie šunky a namiesto toho si postupne vytesáte postavu ako si predstavujete. Nikto by ináč nechcel znášať tú bolesť a zabíjať čas takou aktivitou.

Nikto by ináč neštudoval a nemakal po nociach, ak by nevedel, že by mu to prinieslo lepšiu prácu a tým pádom aj život. Nikto by nezačal podnikať a 5-10 rokov nemal voľný čas, ak by to nerobil kvôli následnej slobode.

 

Ale ako to vlastne to malé percento úspešných dokázalo?

Hovorí sa tomu: Naučiť sa robiť veci, ktoré nechceme. A nie len to. Tí úspešní ľudia sa dokázali, buď na svoje nepríjemné pocity vykašľať, alebo z týchto nechcených činností urobili také, aké sa im páčia. Dokonca pre niektorých sa stali závislosťou! Doslovne urobili zo svojej nekomfortnej zóny komfortnú!

Príklad? Čo tak športovci …. mnoho z nich vám povie, že by si už bez cvičenia svoj život nevedeli predstaviť … chcel by som aj vás/seba počuť niečo také povedať (sám nie som športový typ, aj keď sa pohybu až tak nebránim).

Oni proste so svojou mysľou nevyjednávali, stanovili si cieľ, zaviazali sa k nemu, nastavili si plány a držali sa ich. Prvé dni to bolelo tak, že sa po tréningoch nevedeli postaviť z postele. Neskoršie dni tam chodili s odporom, pretože za tú bolesť a drinu nevideli žiadne výsledky. Možno ich ešte aj strápňovali v posilke / na tréningoch. Ale vytrvali. Vedeli, že výsledky prídu. Na tých zlých pocitoch nezáleží, záleží na tom, čo robíš. A to ti prinesie veľkú výhodu.

 

Vystúpiť z komfortnej zóny

 

To isté napríklad urobil môj kamarát, ktorý je obchodným zástupcom pre 02. Nikomu by sa nechcelo oslovovať ľudí na ulici. Ale on vie, že určitému počtu tých ľudí ušetrí pekné peniažky na paušále a sám si tým vie zarobiť naozaj nadštandardne. A to hovoríme aj o 2-3000€/mesačne.

Ak by ste vedeli, že za takú činnosť zarobíte také peniaze, možno by ste to aj skúsili. No on sám zaškoľoval nejakých ľudí a vie, že aj tak to väčšina nezvládne. No nájdu sa vždy nejakí, ktorí si túto prácu povýšia na svoju zábavku.

 

A možno zistíte, že tiež ste v niečom podobnom veľmi dobrí a viete si tým zarobiť veľmi pekne.

 

Jediné, čo stačí urobiť? Nevyjednávajte so svojou mysľou!

Share:

Kľúč k úspechu – Nevyjednávajte so svoj…

Napísal Richard Harvey Harvan Čas čítania: 2 min
0