Čo musím urobiť, ak chcem urobiť total Make-over mojej pleti?

Share:

Sen alebo realita

Mnohé z nás túžia po krásnej a bezchybnej pleti. Niektoré dostali do vienka úžasné gény a krásna pleť je pre nich samozrejmosť. S vyrážkami, začervenaním alebo rozšírenými pórmi moc často nebojujú, v podstate sú so svojou pleťou o.k. Gratulujeme im a tíško závidíme 🙂

Ale čo musíme urobiť my, ktoré sme neboli obdarené génmi a stále snívame o ideálnej pokožke? Neustále sa trápime rôznymi nedostatkami, ktoré ako keby robili naprotiveň. Jeden zmizne, druhý sa objaví. Nekonečný, začarovaný kruh. Poznáte to?

Cesta ku zdravej, sviežej a jasnej pokožke / pleti naozaj nie je jednoduchá. A kto povedal, že krása je priamočiara?  Moja mama mi vždy vravievala, že pre krásu sa musí trpieť. A je to svätá pravda. Milé ženy, platí tu priama úmera: Čím viac si „odtrpíme“, výdeme zo zóny komfortu, tým bude efekt extrémnejší.

Čo robiť a kde začať?

 

No poďme späť ku stavu našej pleti. Ak nás táto situácia naozaj hnevá, frustruje a chcem naozajstné zlepšenie, poprípade úplnú zmenu a chcem vidieť výsledky, musím:

  • sa začať vzdelávať, experimentovať sama na sebe, sledovať svoju pleť – dôležité je naštartovať vhodnú starostlivosť a neprestávať.  Pokiaľ si neviem rady, požiadam o pomoc. Poradím sa s ľuďmi, čo majú skúsenosti a hlavne výsledky.

 

  • začnem investovať peniaze do SPRÁVNYCH produktov, čo fungujú a prinášajú reálne výsledky. Neodporúčam bezhlavé skúšanie, pretože to pleti len uškodí. Opäť, ak som bezradná obrátim sa o pomoc a začnem krôčik po krôčiku. Nadstavujem si spôsoby a cesty ku cieľu t.j. v našom prípade je to zdravšia pleť, alebo veľká zmena pleti.

 

  • Ak si aj zvolím nejaký systém v starostlivosti o pleť, dôležitá je pravidelnosť. Možno vás sklamem, ale žiadne skratky či 24 hodinové zázračné kúry neexistujú. Bohužiaľ.

 

Na dosiahnutie želanej zmeny si musíme odpovedať na nasledujúce otázky:

– Aká kombinácie produktov funguje?

– Aké benefity poskytujú pleti?

– V akom poradí fungujú?

– Aký je dôvod použitia každého produktu?

– Prečo je produkt potrebný?

– Aké výsledky môžu byť očakávané?

Nezabúdajte na to, že pokiaľ máte niekoľko násobné problémy na pleti ( napr. začervenania, krupica, čierne bodky, rozšírené póry … ) budete potrebovať viac ako jeden produkt.

Riešenie niekoľkých problémov na pleti si vyžaduje niekoľko produktov nie len jednu fľaštičku alebo tubičku bez ohľadu na cenu produktu alebo na to, čo produkt sľubuje.

Momentálne hovorím o produktoch typu: 3v1 – čistenie, tonikum a maska v jednej tube. STOP! Určite nie, vyhnite sa takýmto produktom.

Každá formulácia ingrediencií krému, čističa, tonika …. má svoje špecifikum a má svoje opodstatnenie. To, čo sa pridáva do čističa na tvár, aby malo takú funkciu akú má mať, aby malo takú konzistenciu …. nemôže byť zmiešané s ingredienciami formulujúce tonikum v jednej tube. To skrátka nejde.

Je iné ak hovoríme o napr. čistič a odličovač v jednom. To má svoju logiku. Ingrediencie a formulácia produktu sú na to určené.

Share:

Čo musím urobiť, ak chcem urobiť total Make-ov…

Napísal Katarína Mikušová Kováčová Čas čítania: 2 min
0