Ako spôsobiť nežnú revolúciu na vašej tvári

Share:

Starostlivosť o o seba je len začiatok – štart k poznaniu seba samej. Keď žena začne objavovať krásu svojho tela, začne spoznávať farby a štýly, ktoré jej pristanú. Stáva sa z nej kvet, ktorý rozkvitá. Možno spôsobíte vo vašom okolí nežnú revolúciu 🙂

Bude z vás nežná rebelka, ktorá už má dosť priemeru a šedosti. Ľudia sa začnú pýtať veci typu „Čo robíš, že tak dobre vyzeráš?“ „Čo sa s tebou deje?“…

Poďme sa teda pozrieť na zopár MALÝCH tipov, ktoré môžu spôsobiť VEĽKÉ veci. Veď predsa v jednoduchosti je krása.

Chvíľa pre mňa

images (28)

 

Na to, aby sme začali pôsobiť sviežo, žiarivo a príjemne pre seba a naše okolie, je dôležité si nájsť chvíľku pre seba. Zopár minút každý deň. Nájsť si svoje miesto a byť tam len sama so sebou.

Či už si vypijete kávu, prečítate knihu, nalakujete nechty … Len vy a vaše myšlienky, ktoré postupne spracovávate.

Ostať ticho a len tak byť má blahodárne účinky na našu psychiku. Ak to budete praktizovať každý deň, stane sa z toho návyk. Návyk mať sa rada a počúvať samú seba 🙂

Farby

images (5)

Make up, oblečenie, vlasy … To všetko má veľký vplyv na nás samotných a taktiež na naše okolie. Tak napríklad: Predstavte si, že zvolíte trošku iný make up ako zvyčajne. K tomu si dáte šaty, ktoré nie sú úplne v harmónii s vašou povahou, postavou a farebnosťou. Vy sami budete cítiť, že to nie je ono. Ale nakoľko je už najvyšší čas vyraziť z domu, necháte si ten outfit na sebe 🙂

Aký bude efekt? Tú vašu „nepohodu“ si všimnú všetci. A čo takto farby? Vedeli ste ako veľmi na nás farby vplývajú? Na našu náladu,myšlienky aj okolie.

Vedeli ste, že ak si oblečiete šaty nesprávnych farieb, môžete vyzerať až tak, že ste chorá? Ak žena zvolí nevhodné farby, je ako nádherný luster, ktorý nikdy nezasvieti.

Nedávno som podstúpila konzultáciu o farebnej typológii. Pri skúšaní farieb som bola veľmi prekvapená, ako nesprávne odtiene pôsobili na moju tvár. Ako keby som mala na krku žiarovku, ktorá sa pri správnom odtieni rozsvieti a pri nesprávnom vypne.

Poznávanie samej seba je veľmi dôležité. Začnete si lepšie rozumieť. Prídu momenty, kedy si poviete AHAAAA, tak preto som vtedy reagovala takto, preto som vtedy pôsobila na svoje okolie takto …. preto mal môj make up vtedy úspech …

Čas na relax

images (29)

 

Ak  chceme vo svojom živote zmenu, musíme začať sami so sebou. A to nám značí, že prežívame nepohodu. Táto nepohoda znamená, že nemáme byť tam, kde sme. Zatiaľ nevieme ako, kde a kedy, ale vieme, že v tejto situácii zostať nemôžme, lebo nás to dusí.

Úplne najrýchlejšie ako začať so zmenou, je venovať si čas. Kvalitný čas. Kedy sa postarám sama o seba. Ako vidíte, je to tak trošku iný čas ako ten, o ktorom som  písala na začiatku. Ten prvý čas bol na psychické zotavenie sa po celom dni, tento čas je na zotavenie tela ako celku.

Začať môžme úplne jednoducho, nemusí to byť hneď návšteva v salóne a peňaženka ľahšia o 60 Eur. Na začiatok môžte skúsiť napríklad: Odlíčime sa, ošetríme si tvár kvalitnými produktami, dodáme si nejakú výživnú a relaxačnú masku.

Žiadne náhlenie, žiadne zhony. Kúsok po kúsku si všímam svoje telo. Najlepšie, ak sa vám deti a partnera podarí vyhnať von 🙂 Alebo ak sa vám podarí zamknúť sa v kúpelni 🙂

Pri takýchto chvíľkach si uvedomujete, že pri troške starostlivosti zrazu všetko ožíva a krásnie. Vaša pleť zrazu dýcha, vonia, je jemná. A vy dostanete chuť to zopakovať.

Kozmetické produkty

moisture

 

Kozmetické produkty sú len nástrojom a krôčikom k sebe samej a k seba rešpektovaniu. Zároveň sú balzamom na dušu. Pretože príjemne ošetria pokožku a nútia vás zakaždým ísť trošku mimo svoju komfortnú zónu.

Ako to vlastne myslím? Mávala som obdobia, kedy som sa napríklad vôbec nestarala o isté partie svojho tela. Prečo? Pretože som ich považovala za neatraktívne a nerešpektovala som ich. Ale zákon znie jasne. Kam smerujete svoju pozornosť, tam to porastie.

Tak som svoju pozornosť presmerovala a moje partie sa po každodennej starostlivosti začali „tváriť“ krajšie, zdravšie a rešpektu hodnejšie 🙂 Je to o uhle pohľadu a o mieste, kde svoju pozornosť cielite.

A pokiaľ neviete ako na túto starostlivosť ako a kde začať, nechajte si poradiť. Trh je dnes otvorený a je mnoho ľudí, ktorí vám veľmi radi pomôžu.  Len im treba dať vedieť. Otázkou je, či chcete. Kde je vôľa, tam je cesta. 🙂

S úctou k vašej nekonečnej kráse Váš kozmetický kouč

Katarína Kováčová

www.kozmetickykoucing.sk

Share:

Ako spôsobiť nežnú revolúciu na vašej tvári…

Napísal Katarína Mikušová Kováčová Čas čítania: 3 min
0