5 Účinných krokov, ktoré ozdravia vašu pleť

Share:

Ako to celé poskladať dohromady? Aké produkty potrebujem a prečo?

Koľko krát ste boli odhodlaná a poriadne naštartovaná začať sa naozaj kvalitne starať o svoju pleť? Nakúpili ste si množstvo produktov všade reklamovaných značiek a vyskladali ste si kompletnú starostlivosť. Polička v kúpeľni bola zrazu plná. Hurááá! Začali ste všetky tie krásne a drahé fľaštičky otvárať, voňať a kochať sa nimi. Boli ste nadšená – prvý deň. Nasledujúce dni vaše nadšenie začalo klesať, lebo záplava produktov a ich poradie vám začali spôsobovať takú light frustráciu. Večer ste už bola unavená a nechcelo sa vám použiť tú chemickú „nádheru“ jednu po druhej. A ráno nestíhate. Časom ste poľavili a kozmetickú starostlivosť ste začali obmedzovať už len na pár produktov. Výsledky nikde, niektoré produkty ostali nepovšimnuté či zapadnuté prachom a peňaženka ochudobnená o pár desiatok ak nie stoviek eur.

Spoznávate sa? Myslím, že takýto scenár sa udial v každej jednej kúpeľni 🙂

Poviem vám zopár tajomstiev a možno pre vás i noviniek. Starostlivosť o pleť sa nerovná:

 • kvantum výrobkov na poličke
 • kompletná sada obsahujúca „15“ produktov
 • sada od jednej značky
 • drahé produkty z parfumérie

Starostlivosť o pleť sa rovná:

 • produkty presne formulované a určené na váš typ pleti
 • 3 základné kroky alebo 5 pokročilých krokov
 • produkty i z drogérie
 • možnosť kombinácie značiek a správnych produktov

Tak a teraz ste asi zmätené. Nezúfajte. Prinášam rozuzlenie a jasný návod ako sa v tom všetkom vyznať a nadstaviť účinnú, logickú a efektívnu starostlivosť. A verte, že po zavedení do praxe sa výsledky určite dostavia. Nech sa páči čítajte návod ako na to.

 

 1. Krok – Čistič – nájdete aj pod  zahraničným názvom cleanser

 cleanser

 

 • Na čo to je – Jemný, bez mydlový a vodou rozspustný čistič, odstráni z pleti neečistoty, maz a make up.
 • Prečo to potrebujem – Opláchnuť si tvár len vodou nestačí. Ak je tvár dôkladne očistená, produkty ktoré následne použijete budú ešte účinnejšie. Platí to aj ráno aj večer.
 • Aké výsledky uvidím – So správne formulovaným čističom, bude vaša pokožka vyzerať a správať sa zdravšie, cítiť jemnejšie a bude pripravená prijať maximum benefitov z vašich ďalších produktov.

 

2. Krok – Toner

 toner 1

 •  Na čo to je – Správne naformulovaný toner vyhladzuje, zjemňuje i ukľudňuje pokožku a zároveň odstraňuje posledné zvyšky make upu. Taktiež pridáva prospešné pokožku-obnovujúce ingrediencie. A to všetko až po čistení.
 • Prečo to potrebujem – Tonery s pokožku-obnovujúcimi ingredienciami hydratujú a obnovujú povrch pokožky okamžite po čistení. Taktiež napomáhajú redukovať začervenania a suché miesta na pleti.
 • Aké výsledky uvidím – So správne naformulovaným tonerom budete cítiť, že vaša pokožka je jemnejšia a bude vyzerať hladšia i začervenanie bude zredukované. Tí, čo majú mastnú pleť postrehnú aj zmenšené póry.

Denné používanie  tonera dá vašej pokožke čo potrebuje aby fungovala mladšie a zdravšie.

 

3. Krok – AHA alebo BHA exfolianty

 

aha and bha

 •  Na čo to je – AHA alebo BHA exfolianty, ktoré necháme na pokožke, jemne odstráni nános odumretých buniek a odhalia novú pokožku.
 • Prečo to potrebujem – Poškodenie od slnka spôsobuje, že povrch pokožky sa stáva abnormálne hrubý. Akné a mastná pleť tento fakt ešte viac komplikujú. Exfoliovanie eliminuje tento nános, ktorý by za iných okolností spôsobil upchaté póry, nerovnomerný tón pokožky, povednutosť a hlbšie vrásky.
 • Aké výsledky uvidím – cez noc tento produkt riadne zaúčinkuje a už ráno budete vidieť, že vaša pokožka vizera žiarivo, jasnejšie, hladšie a mladšie ( naozaj !!! ) Exfoliácia pokožky na dennej báze si správne formulovanými AHA alebo BHA exfoliantami vám vyčistí upchaté póry, zredukuje začervenanie, čierne bodky ( na tieto je najlepší BHA exfoiant ), zmenší výskyt vrások alebo ich veľmi zjemní, obnoví tvorbu kolagénu a zlepší nerovnomerný tón pleti.

 

 

4. Krok – Sérum

 

serum 3

 • Na čo to je – Aplikované ráno a večer, séra naplnené/obsahujúce antioxidanty a iné proti starnúce ingrediencie, chránia vašu pokožku od enviromentálneho poškodenia, ako sú znečistený vzduch alebo poškodenie slnkom.
 • Prečo to potrebujem – Správne naformulované sérum s antioxidantami zlepší vašu pokožku v mnohých smeroch. Od redukcie začervenania až po stimulovanie produkcie zdravého kolagénu pre pevnejšiu pokožku a menší výskyt vrások.
 • Aké výsledky uvidím – Vaša pokožka bude okamžite vyzerať žiarivejšie a bude na pocit jemnejšia. Pri používaní ráno a večer, známky poškodenia zblednú alebo zmiznú a vaša pokožka bude vyzerať a správať sa zdravšie a mladšie

 

5a. Krok – Posledný krok v raňajšej rutine – Hydratačný krém s ochranným faktorom

 sunscreen

 • Na čo to je – Tento dôležitý krok udržiava vašu pokožku chránenú ako keby ochranným štítom od slnečného žiarenia a následného poškodenia. Musí obsahovať SPF / UV faktor väčší ako 15 ideálne je 30.
 • Prečo to potrebujem – Hydratačné krémy s obsahom UV faktoru sú veľmi dôležité aby ochraňovali vašu pokožku od slnečného žiarenia čo je nepriateľ č.1 pri tvorbe vrások, hnedých švkŕn, a iných známok starnutia.
 • Aké výsledky uvidím – Ochranou vašej pokožky proti slnečnému žiareniu jej umožňujeme, aby generovala mladšie, zdravšie bunky. Toto je kritický krok pre žiarivú pleť. A taktiež uvidíte menej známok starnutia.

 

5b. Krok – Posledný krok vo večernej rutine – Hydratačný krém bez ochranného faktoru

 

images (10)

 • Na čo to je – Všetky tipy pleti budú benefitovať zo správne formulovaného hydratačného krému, ktorý obsahuje taký tip ingrediencií, o ktorých výskumy jednoznačne potvrdili, že napomáhajú vašej požke vyzerať mladšie a zdravšie.
 • Prečo to potrebujem – Pri každodennom použití hydratačného krému bude fungovanie pokožky zdravšie a pocitovo bude pokožka jemnejšia i hladšia. Krém môžte taktiež použiť v oblasti očí.
 • Aké výsledky uvidím – Ak použijete správne naformulovaný krém pre váš tip pleti, uvidíte  žiarivú pokožku, ktorá je hydratovanká a zdravšia. Suchá matná pokožka alebo šupinatá pokožka bude nahradená pokožkou, ktorá vyzerá a správa sa zdravšie.

 

Cielené ošetrenie / cielená kúra, CIELENÝ PRODUKT               

Kedy a ako často aplikovať záleží na produkte

 • Na čo to je – Tieto extra kúry sú ľubovoľné. Je to ako pridaná hodnota,ktorú môžete začleniť ku vašej rutine. Ide napríklad o masky, očné krémy a boostery.
 • Prečo to potrebujem – Tieto produkty môžu byť potrebné ako niečo extra pre hydratáciu vašej pokožky, absorbovanie mazu, redukcie začervenania alebo ošetrenie špecifických problémov na pokožke.
 • Aké výsledky uvidím –  Výsledky záležia na vami zvolenom produkte. Takéto cielené produkty sú určené na špecifické problémy – pohltenie mazu, vyplnenie vrások, extra hydratácia …

 

Príklady raňajšej a večernej kozmetickej starostlivosti

Záležiac na vašich potrebách vaša starostlivosť môže zahŕňať prospešné 3 základné kroky, alebo môže byť komlexná a obsahovať 5 krokov – takzvaná pokročilá starostlivosť. Nasledujúce dve rutiny obshajujú tipy produktov, ktoré by sme mali používať a v akom poradí by sme ich mali používať každý deň. Tieto kroky sa používajkú bez ohľadu na tip pleti. Či už máte mastnú, suchú, normálnu alebo kombinovanú.

Textúry každého produktu sa budú líšiť na základe tipu vašej pleti a vašich osobných uprednostneniach.  ( emulzia namiesto krému, gél namiesto peny … ) Ale podstata a poradie aplikácie ostáva rovnaká.

step by step

 

Mix a kombinácia produktov

 stiahnuť (18)

Možno vám bolo povedané, že pridaním produktov do vašej kozmetickej starostlivosti z inej značky sa stane, že produkty,ktoré teraz používate budú neefektívne, alebo nebudú fungovať tak ako by mohli, alebo že musíte používať produkty len z jednej značky. Nič z týchto tvrdení nie je ani v najmenšom pravda.

Nielenže je absolútne v poriadku miešať a kombinovať produkty z iných značiek, ale niekedy je takýto krok dokonca skvelý, pokiaľ chcete dostať najlepšie možné výsledky. Spomente si na iné oblasti v našich životoch, kde mixujeme a kombinujeme veci – napríklad jedlo. Kto kupuje všetky jeho potraviny od jednej značky alebo kto je iba v jednej reštaurácii?

Čo sa skutočne počíta sú formulácie produktov a či sú tieto produkty vhodné pre váš tip pleti a váš problém na pleti. Pokiaľ takéto produkty používate pravidelne a v poradí v akom sú určené, pozitívne výsledky sa dostavia.

Ale akokoľvek, majte realistické očakávania: Žiadny produkt nebude fungovať ako botox, a žiadna lokálna kúra na pupáčiky ich všetky nevymaže cez noc. Ak je váš cieľ čistá, hladká, žiarivá, zdravá a mladšie vyzerajúca pokožka , potom tieto ciele môžte jednoznačne dosiahnuť s každodenným používaním skvelo formulovaných produktov, nezáležiac na značke.

 

Pokiaľ ste sa dostali až sem, znamená to, že chcete a túžite popracovať na vašej pleti a na vašom zovňajšku. Že chcete pochopiť, kde ste robili celý ten čas chybu a nájsť riešenie. A ak vás zaujímajú nové veci, tipy, rady zo zákulisia kozmetického priemyslu a chcete čerpať inšpiráciu, či zdieľať vaše skúsenosti, pridajte sa k fanúšikom na mojej fun page: FACE BOOK FUN PAGE alebo zdieľajte na mojom OSOBNOM PROFILE. Ak túžite po zdravšej pleti či iných konkrétnejších informáciach, pýtajte sa prostredníctvom BEAUTY FORMULÁRA  na mojej stránke a ja sa vám ozvem. Už teraz sa teším na vaše komentáre.

Katarína Kováčová

www.kozmetickykoucing.sk

 

 

Share:

5 Účinných krokov, ktoré ozdravia vašu pleť…

Napísal Katarína Mikušová Kováčová Čas čítania: 6 min
0