3 princípy ako si vybrať online kurz o zarábaní peňazí & Prečo nekupovať online kurzy o zarábaní peňazí

1199
0
Share:

Už roky ma udivuje to, ako každým dňom vychádzajú nové a nové kurzy o tom, ako rýchlo zbohatnúť alebo o tom ako zarobiť na rôznych podnikaniach. Čo je ešte viac zarážajúce, že podľa všetkého ľudia tie kurzy kupujú ako draví, pretože ako je už o človeku známe, tak nádej a sny sa najlepšie predávajú. Keď je silný dopyt, tak je o to silnejšia ponuka.

Lenže fungujú tieto návody? Vidíte vo svete kopu zbohtlíkov, ktorí povedali, že to dosiahli vďaka nejakému jednému kurzu a mali by ste si ho kúpiť aj vy? Ja nepoznám. Väčšinou poznám iba autorov tých kurzov.

Na čo narážam? Že brutálna väčšina týchto kurzov nefungujú a pripravia vás o peniaze a čas. Je aj pár svetlých výnimiek, no to sú už skôr kurzy ktoré aj tak vyžadujú vašu veľkú šikovnosť a ďalšiu tvrdú prácu a už vôbec to nebude fungovať tak dobre, ako to bolo popisované. Pravdaže nechcem to 100 percentne generalizovať, pretože vždy sa nájdu svetlé výnimky, ktoré môžte napísať dole do komentárov, rád sa na ne ja a aj ostatní čitatelia pozrieme.

 

Ako si vybrať online kurz

 

Prečo by tieto kurzy nemali fungovať?

 

Vysvetlení existuje hneď niekoľko:

 

Prvý ktorý vás určite napadol, je že je to proste podvod. Niekto chce zbohatnúť na hlúpych ľuďoch tak vytvára takéto kurzy jeden za druhým a keď dostatočne vymaká predajné stránky a vloží dostatočné prostriedky do reklamy, mal by byť v zisku. Vám potom nezostáva nič iné, len si trepať hlavu o stenu.

 

Druhý je trošku komplexnejší a záleží od ľudskej motivácie a rýchlosti ako sa dnešný trh hýbe.

Prvá vec je, že keby ten návod skutočne fungoval, tak ten človek sa snaží z tej diery na trhu vyťažiť sám čo najviac a nesnaží sa pridať si ďalšiu konkurenciu do rajónu, ktorá by ťažila z toho peniaze, ktoré by mohol vyťažiť on.

Preto to väčšina ľudí urobí fikanejšie. Vyťaží zo svojej výhody čo najviac, kým sa dá. Pravdaže, ako to už vo svete býva, túto príležitosť začne objavovať čím ďalej, tým viac ľudí, a „jazero začne vysychať„. Ak to už prestane byť také zelené, tak vlastne zistí, že má nádherné výsledky, ktoré môže prezentovať a pýtať si peniaze za to, že naučí ľudí to isté, čo dokázal on. Lenže podmienky sa už zmenili a on posiela ľudí už iba ku ohlodaným zvyškom.

 

Na to, aby ste na to prišli, stačí vychádzať z jednoduchej logiky. Prečo by vás ten človek pustil k svojemu „zdroju zlata“?  Aj on je podnikateľ a chce zarobiť. Ináč by si ani za ten kurz nič nepýtal, ak by bol taký dobrý človek.

 

Prečo nekupovať kurzy o zarábaní peňazí

 

Veľa ľudí si však myslí, že tie peniaze v tom zdroji vznikajú nejako zo vzduchu a k tomu ich je tam neobmedzene. To je obrovský omyl, ten zdroj je obmedzený a keď vy zarábate, niekto prerába. Žiaden biznismodel nefunguje večne. Čím je kurz starší, tým je neaktuálnejší. Dokonca už na jeho začiatku bolo pre toho človeka profitabilnejšie predávať kurzy, než robiť samotný biznis.

 

Preto, ak chcete kupovať nejaký kurz o zarábaní peňazí, tak sledujte tieto

 

3 princípy ako si vybrať online kurz:

  1. Prečo by to vlastne ten človek robil? Môže to fakt fungovať? Alebo to je iba odrb na ľuďoch…
  2. Je to ešte aktuálne? Nenasýtil sa dovtedy trh? Aký je ten trh veľký, môžem si ešte z neho odštipnúť? Alebo tam je už veľa veľkých hráčov, s ktorými len ťažko môžem súperiť? Ak je tam veľa veľkých hráčov, je tam aj miesto aj pre malú rybku ako ja?
  3. Aké sú referencie? Zabudnite na to, čo je popísané na stránke, referencií si každý vie vymyslieť milión. Máte nejakého známeho, čo má s tým skúsenosť? Viete nájsť nejakého človeka na internete, ktorý si to zakúpil rovnako ako plánujete vy? Čo vám na to povie?

 

Podvodné investície

 

Ak ten kurz prejde relatívne úspešne cez všetky tieto otázky, začína byť zaujímavé dať tomu šancu a zistiť si o tom viac informácií. Chcem tým povedať, že nie úplne všetky kurzy sú hlúposti, ale chcel som vám ponúknuť skvelý filter na to, ktoré kurzy sa oplatí si kupovať  a zjednodučiť vám tak rozhodovanie, ale aj ušetriť kopu peňazí.

 

Ešte by som sa rád vyjadril ku všemožným investičným príležitostiam, ktoré v dnešné dni rastú ako huby po daždi a čím ďalej, tým znejú lepšie a prešpekulovanejšie. Ich koncepty znejú sofistikovanejšie a úroky sú čím ďalej, tým vyššie.

Väčšinou ide o to, aby ste si zakúpili nejaký balíček, ktorý vám bude garantovať mesačnú províziu. Koniec koncov, mal by sa z toho vykľuť neskutočný ročný úrok, o ktorom by sa snívalo aj Warrenovi Buffetovi.

Otázka je veľmi jednoduchá – Prečo by mala firma rozdávať také veľké úroky na investíciu a vynakladať obrovské peniaze na správu toľkých malých investorov, namiesto toho, aby si zohnali jedného alebo pár obrovských investorov, ktorý by zainvestovali do ich úžasného biznisu a boli by spokojní aj s 5-10 percentným ročným útokom. Namiesto toho by mali vám vyplácať aj 200 percent ročne. Však že je to pritiahnuté za vlasy?

 

Je pravda, že väčšina týcho príležitostí chvíľu funguje, aby si to vybudovalo meno a ľudia tam naliali ešte viac peňazí. A potom zrazu zmiznú aj s vašimi peniazmi. Takto to väčšinou funguje. Bohužiaľ. Sú projekty, ktoré fungujú, ale treba vyberať veľmi opatrne. Hlavne použiť zdravý selský rozum a nie len sa nechať zaplaviť chamtivosťou.

Share:

3 princípy ako si vybrať online kurz o zarában…

Napísal Richard Harvey Harvan Čas čítania: 4 min
0