„Milionárska matematika“ alebo Kto má Vaše peniaze?

1562
0
Share:

Je nepopierateľným faktom, že bohatí ľudia, ktorí nadobudli svoj majetok normálnou cestou, majú úplne iné zmýšľanie než bežní ľudia. Každý chce byť bohatým. Kto nie, má na to hlúpu výhovorku. Chyba je ale v tom, že nie každý rozmýšľa ako bohatý.

Ako rozmýšľajú bohatí o peniazoch? V čom je rozdiel oproti chudobným?

Prvým nepochopeným princípom je to, že chudobní chcú čo najviac nakupovať, bohatí čo najviac predávať. Pri finančných výmenách sa môžte postaviť iba na jednu z týchto dvoch strán. Kupcu alebo predajcu.

Žiadna iná možnosť neexistuje. Ešte v tom môžu byť zakomponovaní sprostredkovatelia, ale oni tiež stoja na strane predajcu.

Jediné čo musíte pochopiť je to, že v tomto svete obchodu je kupujúci ten čo peniaze dáva a predávajúci ten čo peniaze získava. Je len na vás, ktorú stranu si vyberiete.

Skutočne je to tak jednoduché. Ak chcete viacej zarobiť a byť bohatší, jediné čo musíte urobiť je viac predávať. Predávať nemusíte len produkty. Predávať dokonca nemusíte ani osobne.

 

Každý je predajcom

 

Predajcom je každý. Základná vec, ktorú ľudia predávajú, je čas. Dá sa povedať, že každý predáva svoj čas. Dokonca aj investori sú závislí od času. Otázka je, akú protihodnotu za svoj čas dostanete. Nedá sa byť bohatý, keď si svoj čas ceníte na 2,50€ za hodinu. Ani vy, ktorí už máte 7€ na hodinu ste nič nevyhrali.

Predajom svojho času máte veľmi malú pravdepodobnosť zarobiť skutočné peniaze. Podarí sa to len máloktorým ľuďom, ktorí sa stali majstrami svojho „remesla“. Profesionálni športovci, rappery, rečníci, spisovatelia a ďalší.

Áno dá sa to, nikoho od toho neodhováram, naopak mu želám veľa šťastia, aby sa stal jednotkou v ich obore. Ak tú svoju činnosť naozaj milujete a chce ju robiť, choďte si za tým. Len upozorňujem, že je tam tlačenica. … ale to asi ako všade …

 

Predávať svoj čas

 

Ďalšia možnosť je predávať niečo iné … nejaké produkty alebo služby. V tomto prípade musíte rozmýšľať ako podnikateľ. V článku o 11 hodnotách, ktoré môžte ľuďom ponúkať, sa dočítate, čo všetko môžete ľuďom predávať.

Tu prichádza do úlohy Milionárska rozmýšľanie a Milionárska matematika.

 

Milionárske rozmýšľanie

Milionárske rozmýšľanie je jednoduché. Musíte si položiť jedinú otázku. „Kto má moje peniaze?“ Áno, presne toto je otázka, ktorá vo vašej hlave exploduje tvorivú silu. Pomôže vám to zistiť, kto sa stane vaším zákazníkom.

Musíte rozmýšľať o tom, ako z týchto ľudí tie peniaze dostať. Niet inej cesty. Musíte im ponúknuť niečo, čo bude v najlepšom prípade pre nich presahovať danú hodnotu aj niekoľkonásobne. Ak im ponúknete produkt za 15€, mal by mať hodnotu minimálne 20€, ale najlepšie 100€.

Iba v takomto prípade to bude win-win situácia. Vy budete hrdí na to, že ste tým ľuďom pomohli a niečo hodnotné im dali. Na druhú stranu vás oni odmenia. Nie je to okrádanie ľudí, ako o tom väčšina ľudí rozmýšľa. Je to vzájomne výhodná výmena.

 

Podnikanie je lepší spôsob

 

Milionárska matematika

Milionárska matematika je ešte zábavnejšia. Povedzme, že chcete zarobiť milión eúr. Príde vám to dosť veľa čo? V skutočnosti to nemusí byť až tak veľa, ako sa zdá. Stačí to len rozrátať na menšie časti.

Príjem $50k x 20 rokov

Príjem $100k x 10 rokov

Príjem $250k x 4 roky

Zarábať $114 na hodinu, každý deň v roku

5,000 ľudí kúpi $200 produkt

2,000 ľudí kúpi $500 produkt

10,000 ľudí kúpi $100 produkt

1,000 ľudí kúpi $1000 produkt

100 000 ľudí kúpi 10€ produkt

1 000 000 ľudí kúpi 1€ produkt

5,000 ľudí zaplatí €17 mesačne počas 12 mesiacov

2,000 ľudí zaplatí €42 mesačne počas 12 mesiacov

1,000 ľudí zaplatí €83 mesačne počas 12 mesiacov

500 ľudí zaplatí €167 mesačne počas 12 mesiacov

300 ľudí zaplatí €278 mesačne počas 12 mesiacov

 

 

Tieto príklady vás verím, že dostatočne inšpirovali na to, aby ste začali tvoriť nápady… nápady na rôzne služby alebo produkty, ktoré by ste vedeli predávať. Internet je plný služieb, za ktoré platia ľudia napríklad spomínaných 17€ mesačne. A platia ich každý rok. Je to veľmi veľa 5000 ľudí? Je to veľa 17€? Je to dlho jeden rok? Ja na každú odpoveď odpovedám nie.

Je to trošku iné rozmýšľanie. Iné rozmýšľanie ale prinesie iné výsledky. Výsledky, ktoré sa budú líšiť od väčšiny vašeho chudobného okolia.

Tento článok vám mal byť krátkou inšpiráciou k tomu, že vaše finančné ciele nemusia byť vôbec také vzdialené. Oni sú v skutočnosti blízko. Je veľmi málo pravdepodobné, že ho dosiahnete na prvý pokus. Zrejme budete musieť vyskúšať viacej nápadov a podnikaní, kým sa vám to podarí.

Dôležité je hlavne to, aby ste postupne posúvali svoje limity. Najprv to bude 100€, potom 1000€, potom 10 000€ a tak ďalej. Našťastie sa pri milióne zastaviť nemusíte. 🙂

Nezabudnite ako rozmýšľajú ako podnikatelia a bohatí ľudia a nájdite si niečo, čo môžete ponúknuť ľuďom. Pretože to je jediná cesta ako môžete zbohatnúť.

Share:

„Milionárska matematika“ alebo Kto m…

Napísal Richard Harvey Harvan Čas čítania: 3 min
0